Sklido kalbos apie butus
Kalbos, jog Smiltynės kurhauze veikęs viešbutis taps privačių butų namu, sklido dar pernai, kai tapo žinoma, kad ilgą laiką merdėjęs valstybės saugomo paveldo objektas turi naujus šeimininkus.
Ilgokai nenaudojamą ir gerokai apleistą statinį įgijo kaunietis Paulius Tamošiūnas, teigiantis, kad jo partneris yra statybų įmonės savininkas Saulius Jonaitis.
Prieš pusmetį, pasigirdus kalboms, kad buvęs viešbutis virs atskirais butais, Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys tikino: tai – neleistina, miestas darys viską, jog taip neatsitiktų.
Panašu, kad dabar miesto valdžiai tai nebėra paslaptis, o kurhauzo savininkas net prašys Klaipėdos savivaldybę paramos paveldinio pastato tvarkybos darbams.
Kalbinamas dienraščio "Klaipėda" P.Tamošiūnas neslėpė – Smiltynės kurhauzas virs apartamentų viešbučiu.
Tai reiškia, kad kurhauzo didelė dalis apartamentų turės atskirus savininkus.
P.Tamošiūnas patikino, kad jis netaps termitynu vadinamu dariniu, kai dokumentuose fiksuojamas vienas statinio savininkas, bet būstai jame parduodami visam būriui žmonių.
"Visi savininkai turės savo apartamentų adresą ir unikalų numerį. Jie išsipirks savo apartamentus ir taps jų savininkais. Veiks vidinė elektroninė bukingo sistema, kitaip sakant, vietinė registratūra. Kiekvienas apartamentas turės joje savo vietą ir galės žymėti datas, kada jį rezervuoja. Pavyzdžiui, kas gyvena patys, apartamentų nerezervuoja. Viešbutis nuomos laisvus kambarius, kai šeimininko nebus. Tai yra nauja, labai populiari visame pasaulyje viešbučių forma. Tiesiog tokioje vietoje išlaikyti viešbučio administracijos būtų neįmanoma, – aiškino P.Tamošiūnas. – Jei tai būtų grynasis viešbutis, jis būtų nerentabilus ir žiemą dažniausiai neveiktų. Atskiri numeriai turės savo savininkus, jie bus atsakingi ir už viso pastato priežiūrą."
Vyras aiškino, kad administravimo paslauga sudarytų apie 20 ar iki 30 proc. nuomos kainos ir tai būtų atlygis už patalpų valymą, patalynės skalbimą, muilo ir kitų priemonių pirkimą.