Išskirtiniu skoningumo išlaikymu garsėjančiame Kurhauze veikė sodo restoranas ir sodo kavinė, kuriuose galėjai paskanauti įvairiausių patiekalų ir vynų, išpuoselėto ir išieškoto vietinio bei užsienietiško alaus. Kurhauzo restoranas stebino svečius ne tik įstabiai skaniais patiekalais, bet ir tuo, kad sėdint prie vasaros kavinės staliukų lauke buvo galima grožėtis restorano pastatu, kuris buvo sumaniai išpuoštas medžio pjaustiniais ir lauko tapyba. Staliukai su skėčiais buvo pastatomi terasoje prieš pastato rytų fasadą, be to, tarp medinio priestato ir šiaurinės terasos dalies bei žemiau terasos. Iš Kurhauzo terasos buvo galima gėrėtis atsiveriančiu vaizdu į uostą, kai jame varžosi irkluotojai, garlaiviai, burlaiviai bei už jų besidriekiančia miela miesto panorama.
Smiltynės Kurhauzas 1909 m. galėjo garantuoti prabangiausių gėrimų, produktų, spaudos, patalynės tiekimą bei profesionalias virėjų paslaugas.
Po Pirmojo pasaulinio karo, prancūzų valdymo metu, nuo 1920 m. iki 1923 m. veikė lošimo namai – kazino, įrengta koncertų aikštelė su gražia promenada į pajūrį. Daug elegantiškų žmonių bei muzika – orkestras atviroje estradoje prie jūros skambėdavo kiek keistokai, bet tuo pačiu labai užburiančiai ir netikėtai. Kurhauze buvo įrengta speciali patalpa su rulete ir atidarytas žaidimų bankas. Buvo toks didelis antplūdis poilsiautojų, kad buvo pradėta svarstyti apie galimybę užtikrinti susisiekimą su Kurhauzu ir naktį.
Labiausiai Kurhauzas suklestėjo Lietuvai prisijungus Klaipėdos kraštą: jis tapo vasaros kultūrinių renginių flagmanu, garsėjo virtuve, sodo restoranu, lauko kavine.